Sprint biatlonistek vyhrála Zajcevová, Češky nebodovaly

HOCHFILZEN

Sprint Světového poháru biatlonistek v Hochfilzenu vyhrála Ruska Olga Zajcevová. České reprezentantky se v Rakousku do bodované čtyřicítky nevešly, nejblíže byla na 44. místě Veronika Vítková.

Ruský biatlonistka Olga Zajcevová

Dvojnásobná olympijská vítězka ve štafetách Zajcevová udělala na střelnici jednu chybu a porazila o 13,9 sekundy Bělorusku Darju Domračevovou. Třetí s odstupem 30,2 sekundy skončila Švédka Helena Ekholmová a odsunula na čtvrtou pozici německou hvězdu Magdalenu Neunerovou. Nejúspěšnější biatlonistka v historii MS tak ve své poslední sezoně poprvé nevystoupila na stupně vítězů.

Nejlepší česká biatlonistka Vítková si k trati 7,5 km přidala 450 metrů na třech trestných okruzích a těsně jí unikly body. Za čtyřicátým místem zaostala o tři a půl sekundy.

Šanci na bodované umístění bude mít nicméně v sobotní stíhačce, na rozdíl od svých reprezentačních kolegyň Veroniky Zvařičové a Barbory Tomešové. Ty se z 74. a 85. místa do druhé části závodu nekvalifikovaly.

Závod SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Ženy - sprint 7,5 km:
1. Zajcevová (Rus.) 20:36,6 (1 tr. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -13,9 (2), 3. Ekholmová (Švéd.) -30,2 (1), 4. Neunerová (Něm.) -44,9 (2), 5. Vita Semerenková (Ukr.) -55,7 (1), 6. Dorinová-Habertová (Fr.) -59,6 (1) a Tchang Ťia-lin (Čína) -59,6 (0), 8. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -1:02,4 (1), 9. Mäkäräinenová (Fin.) -1:02,7 (3), 10. Dubarezavová (Běl.) -1:06,5 (1), ...44. Vítková -2:20,2 (3), 74. Zvařičová -3:30,7 (4), 85. Tomešová (všechny ČR) -4:31,6 (7).