Bauer likviduje rodinné zásoby vosích hnízd, už ale myslí na Tour de Ski

22. prosince 2011 19:58 - PRAHA

V klidu rodinného kruhu na Božím Daru se chystá strávit Vánoce běžec na lyžích Lukáš Bauer. Ve sváteční čas si neodepře lehké porušení životosprávy. Samozřejmě ale střídmě, protože vrchol sezóny už je za dveřmi: Tour de Ski, na které chce na stupně vítězů, začne už 29. prosince.

 

Christian Hartmann, Reuters

Po vysokohorské přípravě na Schnalstalu a tréninku stráví Bauer svátky doma s manželkou Kateřinou, synem Matyášem a dcerou Anetou. "Dárky už mám nakoupené, stromek skoro ozdobený," řekl Bauer v rozhovoru pro weby fis-ski.com a czech-ski.com.

A neochudí se ani o vánoční sladkosti. "Pomalu najíždím na vánoční sukroví. Byl zaregistrován výrazný úbytek vosích hnízd. Přiložil jsem ruku k dílu a pustil se do doplnění původního stavu...no, co se mě týče, jsou vosí hnízda rychloobrátkové zboží," poznamenal se smíchem.

Přání si trojnásobný olympijský medailista většinou nedává. V letošní teplé zimě jen chtěl, aby už napadl dostatek sněhu a soupeřům na Tour de Ski přál co nejlepší výkon. "Ať si mohou v cíli na Alpe Cermis říct, že do toho dali všechno," řekl Bauer.

Devítidílná série startuje 29. prosince v německém Oberhofu a Bauer aktuálně zařazuje do přípravy svižnější tréninky. "Pomalu se dostávám do rychlosti." Závodní tempo by měl naladit 26. prosince v exhibičním sprintu dvojic v Karlových Varech.

Bauer vše směřuje k Tour de Ski, proto vynechal poslední závod Světového poháru v Rogle a věnoval se přípravě. "Zatím jde vše snad podle představ. Už se těším, až to vypukne a zase začne závodní cvrkot," uvedl dvojnásobný vítěz Tour de Ski.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.