V úvodním závodu Turné budou skákat tři Češi, neuspěl Matura

OBERSTDORF

V úvodním závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu budou v pátek skákat Roman Koudelka, Jakub Janda a Lukáš Hlava. Čtvrtý český účastník Jan Matura nepostoupil z dnešní kvalifikace.

Skokan na lyžích Roman Koudelka v Oberstodrfu

Ta se nejlépe vydařila Hlavovi, jenž obsadil díky skoku 128,5 metru sedmé místo. V prvním kole, které se stejně jako v minulých letech bude skákat vyřazovacím systémem, se utká s Polákem Piotrem Žylou.

Vítěz Turné z roku 2006 Janda byl třiadvacátý (119,5) a jeho soupeřem bude Němec Stephan Hocke. Hned v první dvojici pátečního závodu se představí Koudelka, jenž s jistotou postupu díky postavení ve Světovém poháru obsadil za 112 metrů 26. pozici a bude skákat proti Bulharovi Vladimiru Zografskému.

Matura dopadl na značku 108 metrů a byl první pod čarou. O účast v závodě přišel o pouhou desetinu bodu.

Kvalifikaci vyhrál lídr SP Andreas Kofler z Rakouska, jenž jako jediný překonal hranici 140 m, a to hned o dva metry.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):
1. Kofler (Rak.) 149,9 b. (142 m), 2. Bardal 147,3 (138,5), 3. Hilde (oba Nor.) 141,9 (133), ...7. Hlava 130,7 (128,5), 23. Janda 115,7 (119,5), 26. Koudelka 114,2 (112), 51. Matura (všichni ČR) 95,5 (108) - nepostoupil.
Dvojice pro 1. kolo: Hlava - Žyla (Pol.), Janda - Hocke (Něm.), Koudelka - Zografski (Bul.).