VIDEO: Zraněný skokan Hlava je už v Česku, ale zůstává v nemocnici

8. ledna 2012 09:46 - PRAHA

Skokan na lyžích Lukáš Hlava, který upadl při posledním závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu, je od sobotního večera zpátky v Česku. Po vyšetření na stomatochirugii však ještě zůstane v nemocnici na pozorování.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Už v Rakousku mu lékaři dali dohromady otevřenou zlomeninu nosu a zjistili i zlomeninu lícní kosti. Zda budou potřeba ještě další chirurgické zákroky, to rozhodnou lékaři po opadnutí otoku. Podle posledních zpráv nebude operace nosu nutná. Hlavův obličej nyní "zdobí" velký hematom.

"Cítím se ale dobře, i když trochu unaveně. Cestu do Čech jsem zvládnul bez problémů. Hlava mě nebolí, pobolívá mě pouze naražená ruka," řekl Hlava. "Radši než do nemocnice bych ale šel skákat. Doufám, že se budu moci brzy vrátit na můstky. Budu čekat na rozhodnutí lékařů," citoval ho manažer skokanů Jan Baier.

Pád Lukáše Hlavy v rakouském Bischofshofenu.Pád Lukáše Hlavy v rakouském Bischofshofenu.foto: ČTK/AP/Matthias Schrader

Sedmadvacetiletému Hlavovi se v Bischofshofenu krátce po dopadu rozjely a následně překřížily lyže. Následoval pád na hlavu a skokana museli odvézt z můstku záchranáři na saních.

Českému reprezentantovi se dosud v sezoně dařilo. Na Turné obsadil v Oberstdorfu patnácté místo, v Garmisch-Partenkirchenu byl třináctý a v Innsbrucku skončil desátý.

Hlavův pád dal vzpomenout na karambol Romana Koudelky při Světovém poháru v Harrachově. Nejlepší český skokan se však jako zázrakem nezranil a už týden po nehodě opět skákal.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.