Rubriky:

Lyže a snowboard

Nosí lyžařka Mazeová zakázané kalhotky? Federace FIS je zkoumá

11. ledna 2012 19:02 - WENGEN

Slovinská lyžařka Tina Mazeová přišla po druhém místě v nedělním superobřím slalomu Světového poháru v rakouském Bad Kleinkirchheimu o kalhotky. Úřadující mistryni světa v obřím slalomu je zabavili zástupci mezinárodní federace FIS kvůli protestu švýcarské výpravy, podle které spodní prádlo Mazeové porušuje předpisy.

 

Lisi Niesner, Reuters

Podle pravidel FIS musí oblečení lyžařů propouštět 30 litrů vzduchu na metr čtvereční za sekundu.

"Propustnost vzduchu spodní prádlo Mazeové splňovalo. Na druhou stranu vzbuzovalo pocit, že jsou na vnitřní straně gumové," naznačil možný problém v rozhovoru pro list Blick Andi Krönner, jenž má na starosti kontrolu materiálu ve Světovém poháru sjezdařek. Zástupci federace zkoumají, zda kalhotky pohledné Slovinky neodporují pravidlům. Podle agentury APA je však nepravděpodobné, že by Mazeové hrozila diskvalifikace.

Slovinská lyžařka Tina MazeováNosí slovinská lyžařka Tina Mazeová správné spodní prádlo?foto: Reuters/Leonhard Fögr

Každopádně lyžaři dostali doporučení, aby stejné spodní prádlo, které výborně splyne se závodní kombinézou, zatím nepoužívali. Podle APA je možné, že jednotlivé kusy oblečení předpisy splňují, ale dohromady už ne.

Závodní ředitel FIS pro mužskou část seriálu Günter Hujara uvedl, že vedení federace má políčeno i na další možné materiálové prohřešky, které prověřuje. Mluvit o nich ale nechtěl. "Nás už asi nemůže překvapit skoro nic," řekl.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard