Superkombinaci ve Wengenu znovu ovládl Kostelič

13. ledna 2012 15:07 - WENGEN

Chorvatský favorit Ivica Kostelič po roce opět vyhrál superkombinaci Světového poháru ve švýcarském Wengenu. Do čela poskočil díky vynikajícímu slalomu z 23. místa po sjezdu. V součtu obou časů porazil o dvě desetiny nejrychlejšího sjezdaře domácího Beata Feuze. Po sjezdu na něj přitom ztrácel téměř tři sekundy.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Třetí skončil další matador Američan Bode Miller. Jediný český lyžař na startu Martin Vráblík se umístil těsně za bodovanou třicítkou, na 31. příčce měl na vítězného Kosteliče manko sedmi a půl sekundy.

Obhájce velkého Křišťálového glóbu Kostelič načal ve Světovém poháru třetí desítku vítězství. V průběžném hodnocení snížil ztrátu na rakouského lídra Marcela Hirschera, který dnešní závod nejel, na 130 bodů.

"Tohle bylo důležité vítězství z mnoha důvodů. V první řadě jsem to nečekal po tom sjezdu. Ten mi vážně nevyšel," uvedl Kostelič. "Slalom byl lehký, takže se v něm mohl kdokoli utrhnout. To vítězství mi zvedne sebevědomí na zbytek týdne," prohlásil.

Na startu už nebyl ani nejlepší český sjezdař Ondřej Bank, který loni obsadil v kombinaci ve Wengenu desáté místo. Po vleklých zdravotních problémech už však ukončil sezonu. Diváci dnes neviděli ani domácí hvězdu Carla Janku, majitel velkého křišťálového glóbu z roku 2010 se kvůli problémům se zády soustředí na další závod.

V sobotu bude proslulý Lauberhorn patřit sjezdařům specialistům, které čeká nejdelší závod zimy dlouhý 4,5 kilometru a více než dvě a půl minuty jízdy. Mezi favority bude patřit Miller, který se na sebe po superkombinaci zlobil. "Jsem naštvaný. Ve slalomu dělám pořád stejné chyby. Takové šance si nemůžu dovolit promarnit. Měl jsem dopadnout líp," rozčiloval se po třetím místě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.