Rubriky:

Lyže a snowboard

Posledním lyžařským vítězem roku je Mayer, vyhrál sjezd v Bormiu

30. prosince 2020 13:15 - Bormio

Odložený sjezd v italském Bormiu, jenž uzavřel letošní rok ve Světovém poháru, vyhrál rakouský lyžař Matthias Mayer. Dvojnásobný olympijský vítěz si ve vyrovnaném závodě na sjezdovce Stelvio připsal jubilejní desáté vítězství v kariéře.

 

Marco Trovati, ČTK/AP

Třicetiletý Mayer se postaral o první rakouskou výhru v sezoně v závodě, v němž lyžaře na stupních vítězů dělilo pouhých šest setin sekundy. Druhý skončil s odstupem čtyř setin další Rakušan Vincent Kriechmayr, jenž zopakoval výsledek z úterního superobřího slalomu. Třetí byl Švýcar Urs Kryenbühl.

První stupně vítězů v sezoně těsně unikly pětinásobnému vítězi sjezdu v Bormiu Dominiku Parisovi. Italský lyžař, který se vrací po lednovém těžkém zranění kolena, zaostal za Kryenbühlem o sedm setin.

Americký lyžař Ryan Cochran-Siegle vyhrál odložený superobří slalom v Bormiu.

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Na úterní vítězství v super-G nenavázal Ryan Cochran-Siegle, jenž byl nejrychlejší i v obou víkendových trénincích na sjezd. Američan udělal při riskantní jízdě dvě chyby, které ho odsunuly na sedmou pozici.

O jednu příčku před ním skončil úřadující vítěz SP Aleksander Aamodt Kilde z Norska, jenž vede pořadí sjezdu a nově i celkové hodnocení. V čele o tři body vystřídal Francouze Alexise Pinturaulta, který dnes nestartoval.

Sjezd v Bormiu se měl původně jet už v pondělí, kvůli počasí byl ale dvakrát přesunut až na dnešek.

Program lyžařů v Bormiu se kvůli počasí o den posouvá

Program Světového poháru lyžařů bude pokračovat v roce 2021 příští týden slalomem v Záhřebu, kde už tuto neděli pojedou ženy. Rychlostní specialisty čeká v polovině ledna klasický sjezd ve Wengenu.

SP v sjezdovém lyžování v Bormiu (Itálie):
Muži - sjezd:
1. Mayer 1:57,32
2. Kriechmayr (oba Rak.) -0,04
3. Kryenbühl (Švýc.) -0,06
4. Paris (It.) -0,13
5. M. Caviezel (Švýc.) -0,16
6. Kilde (Nor.) -0,28
7. Cochran-Siegle (USA) -0,30
8. Bailet -0,38
9. Clarey (oba Fr.) -0,47
10. Feuz (Švýc.) -0,59.
Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 9 závodů):
1. Kilde 190
2. Mayer 158
3. Cochran-Siegle 136
4. Kryenbühl 127
5. Feuz 126
6. Čater (Slovin.) 106.
Průběžné pořadí SP (po 13 z 38 závodů):
1. Kilde 465
2. Pinturault (Fr.) 462
3. Odermatt (Švýc.) 391
4. Kristoffersen (Nor.) 312
5. M. Caviezel 307
6. Cochran-Siegle 273.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.