Švancer byl den před sedmnáctinami šestý v SP v Big Airu

Kreichsberg

Akrobatický lyžař Matěj Švancer den před 17. narozeninami obsadil šesté místo ve Světovém poháru v Kreischbergu v disciplíně Big Air. Při teprve čtvrtém startu mezi elitou dosáhl velký talent s přehledem na nejlepší výsledek v kariéře.

Akrobatický lyžař Matěj Švancer

Švancer před rokem vyhrál v Big Airu olympiádu mládeže v Lausanne a v listopadu byl vyhlášen třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy. V této sezoně si už pražský rodák dlouhodobě žijící v Rakousku odbyl na ledovci Stubai debut v SP v disciplíně slopestyle a těsně nepostoupil do šestnáctičlenného finále.

V Kreischbergu se ale Švancer dnes dopoledne blýskl druhým místem ve své kvalifikační skupině a ve finále pak jako nejmladší ze všech deseti účastníků obsadil ziskem 187,2 bodu šestou pozici. Zvítězil Nor Birk Ruud (193,2).