Rubriky:

Lyže a snowboard

SP sjezdařů ve Wengenu kvůli covidu nebude, zaskočí Kitzbühel

11. ledna 2021 15:44 - Wengen/Praha
(Aktualizováno: 11. ledna 2021 17:51)

Závody Světového poháru lyžařů ve Wengenu včetně prestižních sjezdů na Lauberhornu se tento týden kvůli koronaviru neuskuteční, některé z nich ale převezme rakouský Kitzbühel. Představitelé kantonu Bern po novém zhodnocení aktuální situace konání akce ve Wengenu nepovolili a pořadatelé, Švýcarský lyžařský svaz i mezinárodní federace FIS, jejich rozhodnutí podpořili. FIS o tom informovala na twitteru.

 

Marco Trovati, ČTK/AP

Jako náhradní pořadatel se nabídl Kitzbühel, kde se měly jet od 22. do 24. ledna tradiční závody na Hahnenkammu. Podle návrhu, který už schválila FIS, se v Rakousku už o tomto víkendu pojedou dva slalomy, jeden za každou plánovanou zastávku. V původním termínu by se pak na sjezdovce Streif uskutečnily dva sjezdy a superobří slalom.

Ve Wengenu měli jet lyžaři v pátek a v sobotu sjezdy a v neděli slalom. Pro druhý ze sjezdů se zatím náhradní dějiště nenašlo. O víkendu se spekulovalo o možnosti, že se ho v březnovém termínu ujme Kvitfjell.

Ester Ledecká v akci.

Marco Trovati, ČTK/AP

Tradiční zastávce SP ve Švýcarsku hrozilo zrušení už o víkendu kvůli vysokém počtu nakažených mezi 1100 místními obyvateli. Ve Wengenu bylo v nedávné době mnoho turistů z Británie a panovaly obavy, že by se ve středisku mohla šířit nová mutace koronaviru, jež byla na konci minulého roku zaznamenána právě v Anglii.

V neděli se ještě všechny strany shodly, že za přísných hygienických opatření by bylo možné závody uspořádat. Dnes ráno ale FIS požádala jednotlivé týmy, aby s příjezdem do Wengenu vyčkaly na definitivní potvrzení. To ale nepřišlo a místo toho vedení kantonu, v němž proslulé horské středisko leží, závody s konečnou platností odřeklo.

ČTK

ČT sport Crans Montana - sjezd žen zítra 10:00
20210122T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.