MS v klasickém lyžování bude kvůli koronaviru bez diváků

19. ledna 2021 15:18 - Oberstdorf

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu se kvůli bezpečnostním opatřením proti šíření koronaviru uskuteční bez diváků. Dnes o tom informovali organizátoři šampionátu, který se v Německu uskuteční od 22. února do 7. března.

 

ČR lyžařů Svaz, ČTK

Pořadatelé původně doufali, že by mistrovství mohl navštívit alespoň omezený počet fanoušků 2500 při skocích a 2000 při běžeckých závodech. "Samozřejmě, že jsme si přáli jiný výsledek. Ale od začátku jsme ze strany politiků cítili, že nebudeme mít na výběr," citovala agentura SID předsedu německého lyžařského svazu Franze Steinleho.

Před vypuknutím pandemie koronaviru pořadatelé očekávali návštěvnost kolem 350 tisíc fanoušků. Nyní bylo na závody prodáno kolem 55 tisíc vstupenek. Pro organizátory by však nemělo jít o výraznou finanční ztrátu, protože pro podobný případ byli pojištění.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: