Slovenská lyžařská superstar: Tady jde o medaile, ostatní místa mě nezajímají

12. února 2021 14:45 - Cortina d´Ampezzo

Z ryzí slalomářky se stala univerzálkou schopnou zazářit ve všech disciplínách. A tak se Petra Vlhová usadila na čele Světového poháru a má skvěle rozjetý útok na velký křišťálový glóbus. Po prvním startu na mistrovství světa v Cortině ale nadšená nebyla.

 

Marco Trovati, ČTK/AP

Na to, že se super-G soustavněji věnujete teprve rok, deváté místo není špatné, ne?

Určitě jsem chtěla podat lepší výkon. Jsme na mistrovství světa, tady se nebojuje o body, ale o medaile. A když nejsem první, druhá nebo třetí, tak mě ostatní místa v podstatě nezajímají. Ale beru pozitivně, že jsem si vyzkoušela super-G před pondělní kombinací, což mi pomůže, protože jsem tu nikdy předtím nezávodila. Tak se budu snažit poučit.

Po změnách v programu vás čeká od pondělí pořádně perný týden…

Bude to náročné, asi nikdo nečekal, že se bude program takhle měnit. V sedmi dnech budeme mít tři čtyři závody, ale jsem tu, abych bojovala.

Petra Vlhová při super-G na mistrovství světa v Cortině d´Ampezzo.

Denis Balibouse, Reuters

Nezvažovala jste i start ve sjezdu? I v něm už dokážete jezdit v první desítce.

Nezvažovala.

Ale progres v rychlostních disciplínách jste v poslední době udělala obrovský.

Když už jsem je začala jezdit, tak jsem věřila, že to dotáhnu až na pódium. Vždycky, když se začnu něčemu věnovat, jdu si za cílem dostat se co nejvýš.

Je o to složitější teď skloubit trénink, aby tím neutrpěl váš parádní slalom?

Je náročné jezdit celý program, protože na trénink nemám vůbec čas. Den má 24 hodin, musím stíhat i další aktivity. Ale věděli jsme, do čeho jdeme.

Michal Osoba (Cortina d´Ampezzo), Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: