Rekordmanu Schlierenzauerovi ukončilo sezonu zraněné koleno

23. února 2021 13:04 - Innsbruck

Trápící se skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer musel kvůli zranění kolena předčasně ukončit sezonu. Rekordman Světového poháru s 53 vyhranými závody a medailista z mistrovství světa i olympijských her se zranil na Kontinentálním poháru. Už dříve bylo jasné, že na světovém šampionátu v Oberstdorfu se slavný Rakušan nepředstaví, protože kvůli slabé výkonnosti nebyl nominován.

 

Ivana Roháčková

"Nějak se mi nedaří. Sezona, která začala covidem, skončila pro mě natrženým předním zkříženým vazem," napsal jeden z nejlepších skokanů historie ve svém blogu.

Majitel dvou křišťálových glóbů za celkový triumf ve Světovém poháru už mezi absolutní elitu nepatří. Poslední vítězství slavil v prosinci 2014 a v pohárovém seriálu už dostává málo šancí. V Kontinentálním poháru také nezáří. Při tom posledním v Brotterode si o víkendu při dopadu koleno poranil.

Granerudův triumf v SP skokanů odložila diskvalifikace

"Už mě to štve, ale měl jsem i štěstí v neštěstí. Další operace nebude potřeba," dodal Schlierenzauer. Ujistil, že navzdory další ráně nicméně na konec kariéry zatím nemyslí.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: