Družstvo českých skokanek bylo na MS osmé, vyhrály Rakušanky

26. února 2021 19:08 - Oberstdorf

České skokanky na lyžích skončily na mistrovství světa osmé. Oproti minulému šampionátu, kde měla tato disciplína premiéru, si o příčku polepšily. Vyhrály Rakušanky, které po osmi skocích porazily Slovinsko minimálním rozdílem 1,4 bodu, tedy necelého metru.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

České kvarteto Štěpánka Ptáčková, Veronika Jenčová, Klára Ulrichová a Karolína Indráčková bojovalo s Finkami a Američankami o postup do druhého kola. Díky Ulrichové s Indráčkovou po prvním kole nechalo za sebou nejen tyto týmy, ale také Polsko.

Průběžnou sedmou příčku ale Češky neudržely. Ve druhém kole se jim nedařilo tolik jako polským rivalkám a klesly na osmou příčku. Na Polsko nakonec ztratily necelých deset bodů.

Životní závod! Pažout skončil na šampionátu třináctý

Velký souboj o vítězství svedly Rakušanky, Slovinky a Norky. Po prvním kole se tyto týmy seřadily za sebou v rozmezí 4,4 bodu. Ve druhých pokusech Norky postupně odpadly, ale vedoucí duo se přetahovalo do poslední série. Rozhodl souboj jedniček, v němž mistryně světa ze čtvrtečního individuálního závodu na středním můstku Ema Klinecová tým nepodržela a stejně jako v prvním dějství výrazně prohrála s Rakušankou Maritou Kramerovou.

Ta se tak společně s Danielou Iraschkovou-Stolzovou, Sophie Sorschagovou a Chiaru Hölzlovou radovala z titulu. Navázaly na stříbro rakouského týmu z roku 2019, u kterého byly Iraschková-Stolzová a Hölzlová. Norky obhájily bronz. Německé obhájkyně titulu dnes skončily páté.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu (Německo):
Skok:
Ženy - družstva:
1. Rakousko (Iraschková-Stolzová, Sorschagová, Hölzlová, Kramerová) 959,3
2. Slovinsko (Križnarová, Rogeljová, Bogatajová, Klinecová) 957,9
3. Norsko (Opsethová, Strömová, Björsethová, Lundbyová) 942,1
4. Japonsko 877,5
5. Německo 873,1
6. Rusko 787,4
7. Polsko 631,2
8. ČR (Ptáčková, Jenčová, Ulrichová, Indráčková) 621,5
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.