Šampion Faivre tentokrát v Bansku vedení udržel a vyhrál obří slalom

Bansko

Úřadující mistr světa Mathieu Faivre vyhrál v Bansku druhý obří slalom Světového poháru v kariéře. Francouzský lyžař na rozdíl od soboty udržel vedení po úvodním kole a druhý víkendový závod v Bulharsku ovládl s náskokem 75 setin před Švýcarem Marcem Odermattem a krajanem Alexisem Pinturaultem, jenž ztratil 81 setin.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mathieu Faivre vyhrál v Bansku druhý obří slalom Světového poháru v kariéřeVideo: sntv

Faivre se po sobotním druhém místě dočkal triumfu v SP po více než čtyřech letech. Dosud se z vítězství radoval jen v prosinci 2016 v obřím slalomu ve Val d'Isere. Po zlatých medailích v paralelním a obřím slalomu na šampionátu v Cortině d'Ampezzo teď ale vybojoval už čtvrté pódiové umístění v řadě.

Odermatt zaútočil ze šesté příčky a v hodnocení disciplíny zvýšil tlak na vedoucího Pinturaulta. Před zbývajícími dvěma závody oba rivaly dělí jen 25 bodů. Rozdíl stáhl i v celkovém pořadí, v něm Pinturault vede před Odermattem devět závodů před koncem sezony o 210 bodů.

Příští týden se dostanou ke slovu rychlostní disciplíny, na programu jsou dva sjezdy a superobří slalom v Saalbachu-Hinterglemmu.

SP v sjezdovém lyžování v Bansku (Bulharsko):
Muži - obří slalom:
1. Faivre (Fr.)2:25,29 (1:11,45+1:13,84)
2. Odermatt (Švýc.)-0,75 (1:12,65+1:13,39)
3. Pinturault-0,81 (1:12,24+1:13,86)
4. Favrot (oba Fr.)-1,08 (1:12,64+1:13,73)
5. Brennsteiner (Rak.)-1,14 (1:13,54+1:12,89)
6. Kranjec (Slovin.)-1,59 (1:12,31+1:14,57)
7. Meillard-1,80 (1:11,87+1:15,22)
8. Murisier (oba Švýc.)-2,11 (1:13,24+1:14,16)
9. Kristoffersen (Nor.)-2,15 (1:13,55+1:13,89)
10. Schwarz (Rak.)+2,25 (1:13,90+1:13,64)