Ruský favorit neunesl závěrečný kolaps. Utekl i dopingovým komisařům. Seveřané nechápou

4. března 2021 17:27 - Oberstdorf/Praha

Jako jeden z mála v ruské výpravě na lyžařském MS v Oberstdorfu naplňuje vysoké ambice. Po zlatu ze skiatlonu a bronzu ve štafetě dvojic zažil ale lídr Světového poháru Alexandr Bolšunov v závěru středečního závodu na 15 km volně krizi, která ho k radosti norského týmu stála postavení na stupních vítězů.

Video již není dostupné

sntv

Ještě na mezičase na 11,8 kilometrech přitom Rus vedl, během dalšího kilometru však začal nabírat relativně velkou ztrátu. V cíli pak za vítězným Norem Hansem Christerem Holundem zaostal o 43,7 sekundy, na nezkušeného bronzového Nora Haralda Östberga Amundsena ztratil osm sekund.

Bolšunov byl ze čtvrtého místa pořádně naštvaný. Kolem novinářů čekajících na vysvětlení jeho krize nasupeně proběhl, aniž by reagoval na jejich dotazy.

Nor Holund ovládl na MS volnou patnáctku

Nezastavil se ani u dvou dopingových komisařů, kteří se ho snažili zastavit k absolvování testu.

Alexandr Bolšunov na trati závodu 15 km volně na MS v Oberstdorfu.

Kai Pfaffenbach, Reuters

„Rozumím tomu, že je Bolšunov naštvaný, protože byl dnes velkým favoritem. Ale mluvit s novináři není nijak nebezpečné. Nejde mu mezi nimi o život. Je dobré, když se závodník u nich zastaví a dá jim nějaký komentář," kroutil hlavou jinak velmi spokojený norský kouč Eirik Myhr Nossum.

Rusovo chování nechápal ani v cíli osmý Švéd Jens Burman. „Má (Bolšunov) spousty úspěchů a medailí ve své sbírce. Přeci se nezboří svět, když měl jednou špatný den," divil se Švéd v rozhovoru pro list Expressen.

Rozčarovaní Rusové čekali více medailí. Šéfka obvinila z neúspěchu Němce

I podle něj se měl Bolšunov u novinářů zastavit: „Určitě. Mohl se k nim třeba vrátit později, až by se trochu uklidnil. Ale je jasné, že musel být zklamaný. Každý chce být co nejvýš."

roj, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.