Závod týmů na finále SP vyhráli stejně jako na MS lyžaři Norska

Lenzerheide

Závod družstev na finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Lenzerheide vyhráli Norové. Mistři světa z Cortiny d'Ampezzo porazili v souboji o zlato Německo, třetí skončilo Rakousko. Češi nestartovali.

Švýcarský lyžař Semyel Bissig během závodu družstev v Lenzerheide.

Týmová soutěž byl první závod, který se tento týden ve Švýcarsku odjel. Kvůli špatnému počasí byly v minulých dnech zrušeny sjezd i superobří slalom.

Závodu se zúčastnilo jen devět zemí, z velmocí chyběly například Francie a Kanada. Hodně špičkových lyžařů závod vynechalo a soustředí se na víkendový slalom a obří slalom. Nestartovaly hvězdy jako Mikaela Shiffrinová, Michelle Gisinová, Marco Odermatt, Henrik Kristoffersen či Katharina Liensbergerová.