Slzy smutku! Zemřel olympijský medailista Roland Thöni

6. dubna 2021 10:36 - Bolzano/Praha

Sportovní svět se ponořil do smutku. Ve věku 70 let v neděli náhle zemřel někdejší vynikající italský slalomář a medailista ze ZOH Roland Thöni. Podle lékařských zpráv podlehl následkům krvácení do mozku.

Twitter @TweetNotizie

V pátek byl Thöni převezen do nemocnice v Bolzanu, kde o dva dny později skonal.

Největšího úspěchu dosáhl v roce 1972. Na zimních olympijských hrách v Sapporu obsadil ve slalomu třetí místo za svým bratrancem Gustavem Thönim, zlato získal Španěl Francisco Fernández Ochoa. Ve Světovém poháru v témže roce vyhrál Thöni slalomy v Madonně di Campiglio a Pra-Loupu.

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.