Bývalý úspěšný běžec na lyžích Veerpalu dostal trest za aféru s krevním dopingem

15. dubna 2021 11:15 - Bern

Bývalý estonský běžec na lyžích a dvojnásobný olympijský vítěz Andrus Veerpalu dostal dvouletý zákaz činnosti. Potrestán byl za roli v aféře s krevním dopingem z mistrovství světa v roce 2019.

 

Twitter @errnews

Mezinárodní lyžařská federace padesátiletého Veerpalua potrestala za organizaci a zakrývání dopingu. Dvojnásobný mistr světa byl posledním z potrestaných v aféře z šampionátu v Seefeldu. Loni dostal čtyřletý distanc jeho syn Andreas Veerpalu, další estonský závodník Karel Tammjärv, trenér Mati Alaver a dvojnásobný medailista z mistrovství světa Kazach Alexej Poltoranin.

V roce 2019 rakouští lyžaři Dominik Baldauf a Max Hauke dostali rovněž čtyřleté zákazy startů. Jejich krajan Johannes Dürr, který byl hlavním svědkem vyšetřovatelů, obdržel za opakovaný doping doživotní distanc.

Lékař Schmidt byl odsouzen na téměř pět let za pomoc s dopingem

Ústřední postava skandálu německý lékař Mark Schmidt, který sportovcům s krevním dopingem pomáhal, byl začátkem roku soudem poslán na čtyři roky a deset měsíců do vězení.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.