Björgenová bude závodit v dálkových bězích i v příští sezoně

15. dubna 2021 17:03 - Oslo/Praha

Slavná norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová si po letošním návratu k závodění prodlouží kariéru i v další sezoně. Po úspěšném představení na Vasově běhu, v němž obsadila druhé místo, podepsala s týmem Ragde smlouvu i na příští rok. Podle dohody jednačtyřicetiletá běžkyně nastoupí minimálně do pěti závodů seriálu dálkových běhů Ski Classics.

 

Facebook

Nejúspěšnější účastnice zimních olympijských her v historii napevno počítá se starty v závodech Marcialonga, Birkebeinerrennet a opět na Vasově běhu. Další přihlášky si rozmyslí podle situace. Představit by se tak mohla i na Jizerské padesátce, která do seriálu patří.

Osminásobná olympijská vítězka ukončila kariéru před třemi lety a letos se připravila speciálně na Vasův běh. K návratu i pro příští ročník ji podle vlastních slov dohnala i touha po odvetě. "Byla jsem tak blízko. A jsem hodně soutěživý typ, to musím přiznat. Druhé místo na Vasově běhu je jako být čtvrtá na velkém šampionátu," prohlásila Björgenová v rozhovoru pro televizní stanici NRK.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.