Běžecké lyžování povede bývalý šéf lyžařského svazu Vaněk

24. dubna 2021 17:53 - Praha

Novým předsedou úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR byl zvolen Aleš Vaněk. Bývalý šéf lyžařského svazu na dnešní valné hromadě úseku v Praze porazil někdejšího reprezentanta Aleše Razýma.

 

SLČR

Vaněk se stal nástupcem Pavla Bence, který loni v listopadu odstoupil a stal se ředitelem ASC Dukla. Od té doby vedl úsek místopředseda Stanislav Henych, který se dnes na poslední chvíli rozhodl na předsednický post nekandidovat.

Pro Vaňka hlasovalo 37 z 63 delegátů. Mandát má do řádné volební valné hromady, která se uskuteční příští rok.

"Chtěl bych změnit motivaci a myšlení trenérů i závodníků, aby uvěřili, že nejezdíme pro 30. místa, ale jezdíme pro medaile," uvedl Vaněk v tiskové zprávě. "Dále se budu snažit, aby se běžecké lyžování zase stalo respektovaným sportem nejen v rámci svazu, ale v rámci všech sportů v Česku," dodal někdejší běžec na lyžích, který v roce 1992 vyhrál Jizerskou padesátku. V čele svazu byl v letech 2004 až 2006.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.