Živě

Bývalý skokanský šampion Schlierenzauer se nevešel do rakouské reprezentace

11. května 2021 14:53 - Vídeň

Vítěz rekordních 53 závodů Světového poháru ve skocích na lyžích Gregor Schlierenzauer se po nepovedené sezoně nedostal do rakouské reprezentace. Pokud se jednatřicetiletý závodník rozhodne pokračovat v kariéře, bude se muset připravovat na další zimu na vlastní náklady.

 

Ivana Roháčková

Mistr světa, olympijský vítěz a dvojnásobný šampion Světového poháru v uplynulém ročníku získal jen osm bodů. Kvůli zranění kolena v únoru sezonu předčasně ukončil.

Závod SP vyhrál Schlierenzauer naposledy v prosinci 2014, velké křišťálové glóby získal v letech 2009 a 2013. Triumfoval také na Turné čtyř můstků 2012 a 2013. Jediný individuální titul ve skocích na lyžích vybojoval v roce 2011 na velkém můstku, o tři roky dříve ovládl i MS v letech.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.