Rozkol v hvězdném týmu? Brignoneová bude mít výsady

18. května 2021 10:48 - Řím/Praha

Je hvězda a jako taková bude mít specifické úlevy. Italská sjezdařka Federica Brignoneová po nevydařené sezoně vyjádřila nespokojenost s tréninkovými podmínkami v elitním týmu s krajankami Sofií Gioggiaovou a Martou Bassinovou. V příštím ročníku Světového poháru se jí tak dostane přípravy ve zvláštním režimu.

 

Profimedia.cz

„Vytvoříme Federice podmínky, aby se mohla připravovat podle svých představ a plánů i mimo skupinu, pokud jí to bude vyhovovat," potvrdil rozhodnutí federace šéf týmu Gianluca Rulfi. „Chceme jí vytvořit ty nejlepší možnosti, aby se mohla koncentrovat výhradně na lyžování a dostat ze sebe maximum."

V uplynulé sezoně prosákly na veřejnost zvěsti, že mezi italskými hvězdami bílých svahů nepanují zrovna vřelé vztahy. Goggiaová dokonce v jednom z rozhovorů uvedla, že tým se skládá pouze z ní a Bassinové. Požadavky Brignoneové na větší volnost při rozhodování pro příští sezonu tyto spekulace jen potvrzují.

Třicetiletá držitelka Velkého křišťálového glóbu za sezonu 2019/2020 na historický triumf, jímž ukončila tříleté kralování Mikaely Shiffrinové z USA, v uplynulém ročníku nenavázala. Za celou sezonu vyhrála Brignoneová v SP jediný závod, v celkovém hodnocení skončila až sedmá a očekávaného úspěchu nedosáhla ani při domácím MS v Cortině d´Ampezzo.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Federica Brignone (@federicabrignone)

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.