Zemřela další hvězda zlaté éry skokanů na lyžích

24. července 2021 13:07 - Helsinky/Praha

Dva a půl roku po úmrtí hvězdného skokana na lyžích Mattiho Nykänena přišel finský sport předčasně o dalšího představitele někdejší zlaté generace. V 56 letech zemřel v pátek Tuomo Ylipulli, který se podílel zejména na týmových úspěších Seveřanů na lyžařských můstcích. Finská média o tom informoval jeho bratr, příčinou smrti byla mrtvice.

 

iltalehti

Ylipulli byl spolu s o dva roky starším Nykänenem členem družstva, které získalo zlatou olympijskou medaili na hrách v Calgary v roce 1988.

Společně také vybojovali týmové tituly mistrů světa na šampionátech v Seefeldu 1985 a Oberstdorfu 1987. Ve Světovém poháru Ylipulli vyhrál jediný závod, a to na závěr Turné čtyř můstků v Bischofshofenu v roce 1987. K tomu přidal další čtyři pódiová umístění.

Zlatá hvězda, alkoholik, striptér. Létající Fin zažil slávu i tvrdý pád na dno

Legendární Nykänen zemřel v únoru 2019 v důsledku zdravotních problémů umocněných alkoholismem, se kterým měl potíže po skončení kariéry.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.