Travní lyžaři Barták a Veselá získali na MS medaile v superkombinaci

10. září 2021 18:39 - Štítná nad Vláří

Čeští travní lyžaři získali na mistrovství světa ve Štítné nad Vláří další dvě seniorské medaile. V superkombinaci vybojoval Martin Barták stříbro a Alena Veselá bronz. Juniorské redukované pořadí vyhrál Jan Borák, Veselá byla druhá.

 

ČR lyžařů Svaz, ČTK

V superkombinaci útočil na další medaili pětačtyřicetiletý Jan Němec, jenž ve čtvrtek ovládl superobří slalom a super-G vyhrál i dnes. Ve slalomu ale několik branek před cílem upadl. "Dneska opravdu definitivně skončila má kariéra, která trvala od roku 1981 do 2021. Netuším, jak by ten dnešní závod dopadl. Jel jsem na hranici možností, cítil jsem obrovský adrenalin a rozhodně jsem spokojený s tím, co jsem tu předvedl," uvedl na svazovém webu Němec, který ve čtvrtek vyhrál své 15. světové zlato.

Barták si dojel pro stříbro ze čtvrté pozice po super-G a k triumfu z úterního obřího slalomu přidal titul vicemistra světa. „Kombinace není úplně má silná disciplína a už vůbec ne slalom. Ale dokázal jsem se posunout na medailovou pozici a jsem naprosto spokojený. Slalom byl velmi rychlý, na trati bylo hodně změn rytmu. Ale do závodu jsem nastupoval s tím, že už mám titul mistra světa, a cokoliv by se povedlo navíc, už je jen bonus," řekl.

Travní lyžař Němec má v 45 letech patnáctý titul mistra světa

Veselá dnes přidala dva cenné kovy k juniorskému stříbru ze slalomu. "Že bych si odvezla medaili i mezi dospělými, v to jsem ani nedoufala," uvedla. Také třetí ženský závod vyhrála Japonka Čisaki Maedaová.

Šampionát uzavře sobotní slalom.

MS v travním lyžování ve Štítné nad Vláří (Zlínsko) - superkombinace:
Muži:
1. Hüppi (Švýc.) 57,92
2. Barták (ČR) -0,23
3. Angerer (Rak.) -0,37
...
5. Borák -0,68
16. Černický (oba ČR) -3,35
Ženy:
1. Č. Maedaová 1:00:09
2. M. Maedaová (obě Jap.) -2,63
3. Veselá -3,41
...
5. Rejchrtová -4,53
6. Mlejnková (všechny ČR) -5,83
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.