Horor na úvod lyžařské sezony! Olympijský vítěz letěl na skálu

13. října 2021 15:04 - Bern/Praha

Lyžařská sezona ještě ani nezačala a už mohl na svazích přijít první šok. Švýcarský mistr světa v kombinaci a olympijský vítěz v závodě družstev Luca Aerni měl hororový pád v národním souboji o poslední volné místo v reprezentačním týmu na úvodní závod SP v obřím slalomu v Söldenu.

 

Profimedia.cz

Diváci ve švýcarském středisku Diavolezza se zděšením sledovali dění na sjezdovce, když se na trať spustil rodák z Châtel-Saint-Denis. Útočil na dobrý čas, ale kvůli chybě po jedné z branek se řítil velkou rychlostí směrem k vyčnívající skále.

Protože v tomto místě k pádům nedochází, bylo ještě před pár dny opatřeno jen jedním pásem ochranné sítě. Naštěstí pro Aereniho byl na popud člena trenérského týmu Mattea Jorise před závodem na inkriminované místo naistalován ještě jeden pás sítě, který nejspíš 28letého lyžaře zachránil.

V opačném případě by nejspíš narazil do skalního útvaru. „Tohle bylo fakt tvrdé. Když jsem letěl, viděl jsem, jak se ty kameny blíží," cituje deník Blick šokovaného Aerniho.

Navzdory hrůzně vypadajícímu pádu měl i díky opatření supervizorů velké štěstí a vyvázl jen s drobným zraněním. „Cítím jen lehkou bolest v kyčli. Matteovi už jsem za vše poděkoval," dodal.

Poslední volné místo pro Sölden tak nakonec vybojoval Tanguy Nef.

roj, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.