Rubriky:

Lyže a snowboard

Sudová vyskočila z fujavice v Aare ke druhému místu

10. března 2012 19:21 - Aare

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová zajela nejlepší výsledek sezóny. V paralelních jízdách, duálech, nestačila ve švédském Aare jen na suverénní dominátorku sezóny, olympijskou vítězku Hannah Kearney, která letos nevyhrála pouze jediný závod z dvanácti. „Skvělý, jsem moc spokojená," radovala se 29letá česká lyžařka na webu svého Vittore teamu.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Sudová byla letos dvakrát třetí v individuálních závodech. V duálech vyrovnala dosud životní výsledek – druhá byla v roce 2008 stejně jako nyní v Aare.

Už včera tady byla v individuální jízdě čtvrtá. A dnes vládlo ještě horší počasí. Fujavice, chumelenice. Pořadatelé museli po kvalifikaci odsouvat start k.o. jízd. Kvůli televiznímu přenosu pak poslali ženy do boulí bez tréninkové jízdy, navíc na trať rozbitou 55 muži před nimi.

„Ke všemu jsem měnila dráhy, nevyšla na mě ta lepší, známá, jak jsem si přála," stěžovala si Sudová na počítačový los. Přesto byla v kvalifikaci druhá hned za Kearney. A pak by se vůbec nezlobila, kdyby počasí sebralo další jízdy, neboť by zapsala skvělý výsledek bez dalšího boje.

V semifinále porazila Američanku McPhie

Jenže musela do něj. „Šla jsem do toho naslepo, přede mnou nikdo nejel. Bylo to zachumelený, pomalejší... Skoky byly extrémně nízké a pokažené, ale zvládlo se to," popisovala první souboj s Němkou Kaffkovou. Pak porazila Američanku Matthewsovou. „Jo, dobře jsem se rozjezdila, už to šlo," smála se.

V semifinále si dala přímý souboj s Američankou McPhie, s níž se přathuje o třetí místo v celkovém pořadí světového poháru. A porazila jí! Teď už má na ní náskok 27 bodů. „Což je lepší, ale ještě to zdaleka nestačí," neraduje se předčasně před posledním závodem, vrtkavými duály v Megéve příští neděli. První už je dávno jasná Kearney, druhá teď Justine Dufour-Lapointe.

Ve finále Sudová podlehla Kearney 14:21 na body. „Na výhru to nebylo, ale neměla to se mnou jednoduchý," pochválila se česká boulařka.

Možná v derniéře sezóny? „Z první desítky jsem nebyla zatím první, osmá a desátá. Tak by mohlo vyjít to lepší umístění, ne?" předpovídá s optimismem.

SP v akrobatickém lyžování v Aare (Švédsko) - paralelní jízda v boulích:
Muži: 1. Deneen, 2. Cota (oba USA), 3. Kingsbury (Kan.).
Průběžné pořadí SP (po 12 ze 13 závodů): 1. Kingsbury 1100 b., 2. Cota 629, 3. Deneen 615.
Ženy: 1. Kearneyová (USA), 2. Sudová (ČR), 3. McPhieová (USA).
Průběžné pořadí SP (po 12 z 13 závodů): 1. Kearneyová 1150, 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 632, 3. Sudová 525, ...58. Hnyková (ČR) 1.
Tomáš Nohejl

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.