Jakub Jiroutek povede italské skokany na lyžích do OH

5. dubna 2012 08:53 - Praha

Jakub Jiroutek prodloužil po skončení uplynulé sezony smlouvu jako šéftrenér italské reprezentace skokanů na lyžích. Bratr kouče českého týmu Davida Jiroutka by měl Italy vést až do olympijských her v roce 2014 v Soči.

Český trenér působí v Itálii už od roku 2009, kdy byl rovnocenným koučem týmu s Robertem Ceconem, v poslední sezoně už působil jako šéftrenér sám. Jeho nejúspěšnějšími svěřenci jsou pětadvacetiletý Sebastian Colloredo a o rok mladší Andrea Morassi.

"Jsou skoro v ideální věku, proto chceme útočit na top umístění. Cílem je dostat jednoho skokana stabilně do desítky," řekl deníku Sport Jiroutek. Chybí nám větší stabilita výkonů, ale skokané jsou velice pracovití a mají velkou budoucnost," uvedl, jehož svěřence čeká v příštím roce mistrovství světa na domácí půdě ve Val di Fiemme.

Jiroutek by podle některých informací rád v Itálii zůstal až do roku 2015, kdy se koná světový šampionát ve Falunu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: