Běžeckou stopu opustil dříč Lisičan

23. dubna 2012 17:31

Po dlouhé a těžké nemoci zemřel v neděli ve věku 49 let Petr Lisičan. Bývalý československý reprezentant v běhu na lyžích v osmdesátých letech minulého století, člen Dukly Liberec.

Na olympiádě v Calgary 1988 dojel 29. na 30 km a jen na poslední chvíli vypadl ze štafety, která později získala bronzovou medaili. Rok předtím na mistrovství světa byl totiž členem kvarteta, které obsadila čtvrté místo.

Ještě v roce 1985 skončil celkově 33. ve světovém poháru. Harrachovský rodák pak působil také jako servisman světových závodníků a měl známý obchod se sportovním zbožím.

„Přitáhl mě k lyžování, bydlel sto metrů ode mě, držel partu. Je to obrovská ztráta, těžko se mi mluví," řekl o něm Václav Korunka, jeho blízký přítel z reprezentace.

„Maximalista, který dřel vždycky naplno. Ať už při tréninku nebo jako servisák, kdy udělal práci za dva. Nebo později z garáže vybudoval velkou firmu," dodal Pavel Benc, další z jeho lyžařských přátel, nyní šéf Dukly Liberec.

Čest jeho památce.

TN

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.