Běžeckou stopu opustil dříč Lisičan

TN

Po dlouhé a těžké nemoci zemřel v neděli ve věku 49 let Petr Lisičan. Bývalý československý reprezentant v běhu na lyžích v osmdesátých letech minulého století, člen Dukly Liberec.

Na olympiádě v Calgary 1988 dojel 29. na 30 km a jen na poslední chvíli vypadl ze štafety, která později získala bronzovou medaili. Rok předtím na mistrovství světa byl totiž členem kvarteta, které obsadila čtvrté místo.

Ještě v roce 1985 skončil celkově 33. ve světovém poháru. Harrachovský rodák pak působil také jako servisman světových závodníků a měl známý obchod se sportovním zbožím.

„Přitáhl mě k lyžování, bydlel sto metrů ode mě, držel partu. Je to obrovská ztráta, těžko se mi mluví," řekl o něm Václav Korunka, jeho blízký přítel z reprezentace.

„Maximalista, který dřel vždycky naplno. Ať už při tréninku nebo jako servisák, kdy udělal práci za dva. Nebo později z garáže vybudoval velkou firmu," dodal Pavel Benc, další z jeho lyžařských přátel, nyní šéf Dukly Liberec.