Rubriky:

Lyže a snowboard

Vonnová vynechá Sölden, první závod pojede až v Beaver Creeku

23. října 2013 11:19 - Park City

Americká lyžařka Lindsey Vonnová o víkendu nepojede úvodní závod Světového poháru v Söldenu. Osmadvacetiletá královna rychlostních disciplín se celé léto zotavovala z vážného zranění kolena z mistrovství světa, a i když už nemá žádné potíže, rozhodla se po středečním tréninku v rakouském středisku neriskovat. Vrátit se chce za měsíc při domácích závodech v Beaver Creeku, kde jsou na přelomu listopadu a prosince na programu sjezd, super-G a obří slalom.

 

Jonathan Selkowitz, ČTK/AP

"Ještě nejsem na maximu svých schopností, ale cítím se hodně silná, takže začínám uvažovat o Söldenu," řekla Vonnová nedávno. Svůj úmysl potvrdila cestou do Rakouska, kde strávila celý minulý týden tréninkem. V sobotu ale na startu nebude.

"Cítím se fyzicky velmi dobře, ale přesto jsem se rozhodla v Söldenu nezávodit a soustředit se na návrat v Beaver Creeku. Jsem si jistá, že další měsíc tréninku mě ještě hodně posune a položí základ úspěšné sezóně," řekla Vonnová v Rakousku.

Na sníh se vrátila před čtyřmi týdny

Čtyřnásobná vítězka Světového poháru utrpěla vážné zranění na únorovém mistrovství světa ve Schladmingu. Při hrozivě vypadajícím pádu v superobřím slalomu si Vonnová přetrhla zkřížený i postranní vaz v koleně a zlomila holeň. Po měsících rehabilitace se vrátila na sníh před čtyřmi týdny v chilském Portillu.

K tomu, aby dvojnásobná mistryně světa překonala rekord Rakušanky Annemarie Moserové-Pröllové, jež je s 62 výhrami v seriálu SP nejúspěšnější lyžařkou všech dob, scházejí Vonnové čtyři vítězství. Olympijské hry jsou v Soči na programu od 7. do 23. února a Vonnová na nich bude obhajovat zlato ze sjezdu a bronz v super-G.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.