Stav skokana Morgensterna se po děsivém pádu zlepšil, zůstává ale na jipce

11. ledna 2014 13:02 - Salcburk

Zdravotní stav rakouského skokana na lyžích Thomase Morgensterna po těžkém pádu v pátečním tréninku na Světový pohár v letech na můstku Kulm se přes noc výrazně zlepšil. Uvedl to ošetřující lékař Udo Berger.

Trojnásobný olympijský vítěz však nadále zůstává v salcburské nemocnici na jednotce intenzivní péče s těžkým poraněním hlavy a zhmožděním plic.

Po páteční hospitalizaci sedmadvacetiletého závodníka označil primář kliniky Morgensternův stav za velmi vážný, ale stabilní. V ohrožení života Rakušan nebyl.

Morgensterna potkal už druhý těžký pád za poslední měsíc. V polovině prosince spadl v závodu v Titisee a stejně jako v pátek ztratil nakrátko vědomí. Tehdy vyvázl jen s naraženinami a zlomeným prstem na ruce. S dlahou pak absolvoval Turné čtyř můstků a vybojoval druhé místo.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.