Čeští skokané byli v Lahti šestí, poprvé v sezóně vyhráli Rakušané

1. března 2014 18:50 - Lahti

Čeští skokané na lyžích Antonín Hájek, Roman Koudelka, Jan Matura a Jakub Janda obsadili šesté místo v soutěži družstev na Světovém poháru v Lahti, který pro ně byl prověrkou před týmovým závodem na mistrovství světa v letech za dva týdny v Harrachově. Poprvé v sezoně dnes vyhráli Rakušané a přiblížili se triumfu v Poháru národů.

 

Lehtikuva, Reuters

Čtveřici Thomas Diethart, Stefan Kraft, Michael Hayböck a Gregor Schlierenzauer se povedla odveta za těsnou porážku na olympijských hrách v Soči, kde souboj o zlato prohráli s Němci. Tehdy Rakušanům pomáhal i Thomas Morgenstern, který po OH ukončil sezonu. Němci dnes byli druzí, třetí skončili Norové.

Spolufavorizované Slovince o stupně vítězů připravil jejich lídr a vedoucí závodník SP Peter Prevc, který nezvládl druhý skok a zapsal si jen 118,5 metru. V prvním kole přitom Prevc předvedl 127 m.

Z českého kvarteta létal nejdál Koudelka (123 a 129,5 m) a pomohl českému týmu zopakovat šestou příčku z lednového závodu SP v Zakopaném. Na olympijském můstku v Krasné Poljaně byli Češi sedmí a stejnou pozicí zahájili tuto sezonu.

V neděli završí třídenní program v Lahti závod jednotlivců.

SP ve skocích na lyžích v Lahti - družstva:
1. Rakousko (Diethart, Kraft, Hayböck, Schlierenzauer) 973,5 b.
2. Německo (Wank, Kraus, Wellinger, Freund) 960,8
3. Norsko (Fannemel, Stjernen, Velta, Bardal) 960,3
4. Slovinsko 951,6
5. Finsko 938,8
6. ČR (Hájek, Koudelka, Matura, Janda) 925,5
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.