Fenningerová po druhém triumfu v Aare vede SP lyžařek, Strachová nepostoupila

Rakouská lyžařka Anna Fenningerová vyhrála v Aare druhý obří slalom ve dvou dnech a ujala se vedení v celkovém pořadí Světového poháru. O sedm bodů předstihla dosud vedoucí Marii Höflovou-Rieschovou z Německa, která dnes ve Švédsku skončila desátá, poté co po první jízdě byla až na 21. místě.

Šárka Strachová.

Šárka Strachová stejně jako ve čtvrtek nepostoupila do druhého kola. Se startovním číslem 50 zajela česká lyžařka 37. čas a zaostala o tři desetiny sekundy za poslední postupovou pozicí.

Čtyřiadvacetiletá Fenningerová se k třetímu triumfu v sezoně odrazila nejrychlejším časem prvního kola, které zahajovala. Soutěž proto potom svojí jízdou i uzavírala, a to už s vědomím, že těsně před tím vypadly obě její největší soupeřky z úvodní části. Nejprve olympijská vítězka Tina Mazeová ze Slovinska po dvou chybách zastavila a pád ukončil naděje průběžně druhé Anemone Marmottenové z Francie.

Stříbrná olympijská medailistka ze Soči Fennigerová je nenapodobila a o 61 setin odsunula na druhé místo Němku Viktorii Rebensburgovou. Třetí skončila domácí Jessica Lindellová-Vikarbyová, jež posunem z šestého místa uhájila před Fenningerovou vedení v disciplíně; před finálovým závodem v Lenzerheide ale má náskok jen 14 bodů.

"Pro mě samotnou je záhada, proč mi to teď jde tak dobře. Mám dobrou formu a strašně mě těší, že ji dokážu prodat," radovala se Fenningerová. "Vedení ve Světovém poháru je cool. Bude to ale ještě tvrdý boj. Chtěla jsem hlavně zdramatizovat obří slalom a to se mi povedlo," dodala.