Na MS do Harrachova přijede i bývalý rekordman Romören

10. března 2014 20:44 - Oslo

Mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově se tento týden zúčastní i bývalý světový rekordman Björn Einar Romören, jenž téměř dva roky neskákal na mezinárodní úrovni. Dvaatřicetiletý Nor se dostal do nominace na poslední chvíli díky nedělnímu vítězství v závodě Kontinentálního poháru v Zakopaném.

 

Ntb Scanpix, Reuters

Romören se v Polsku vrátil na mezinárodní scénu na sněhu poprvé od finále Světového poháru v roce 2012. Poté ještě absolvoval letní Grand Prix, následně se však podrobil operaci vyhřezlé ploténky a vynechal následující sezonu a většinu té aktuální včetně olympijských her.

Svým nedělním vítězstvím, prvním od září roku 2010, přesvědčil Romören reprezentačního kouče Alexandra Stöckla, aby ho nominoval na MS v Harrachově.

Romören vytvořil světový rekord na mamutím můstku v Planici, kde v roce 2005 doletěl na značku 239 metrů. Dosud platné maximum 246,5 m stanovil před třemi lety na zrekonstruovaném můstku ve Vikersundu jeho krajan Johan Remen Evensen, jenž v roce 2012 ve 26 letech ukončil kariéru.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.