Bývalý světový rekordman v letech Romören ukončil kariéru

23. března 2014 15:12 - Planica

Bývalý světový rekordman v letech na lyžích Björn Einar Romören ukončil kariéru. Dvaatřicetiletý Nor se rozloučil šestnáctým místem v dnešním finále Světového poháru v Planici.

Romören se minulý týden na mistrovství světa v letech v Harrachově vrátil na mezinárodní scénu po téměř dvouleté pauze, kterou si vyžádaly jeho problémy se zády. Na šampionátu obsadil osmnáctou pozici.

V průběhu kariéry vyhrál Romören osm závodů Světového poháru, z velkých akcí má osm medailí, všechny ze soutěží družstev. Dvakrát pomohl norskému týmu k triumfu na mistrovství světa v letech.

Světový rekord vytvořil Romören na mamutím můstku v Planici, kde v roce 2005 doletěl na značku 239 metrů. Jeho výkon překonal až o šest let později na zrekonstruovaném můstku ve Vikersundu krajan Johan Remen Evensen.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.