Záhrobský čelí obžalobě ze zpronevěry lyžařských odměn své dcery

26. června 2014 15:27 - Praha

Městské státní zastupitelství ve čtvrtek podalo obžalobu na Petra Záhrobského, otce a bývalého trenéra slalomářky Šárky Strachové. Hrozí mu za zpronevěru až 10 let vězení, uvedla na dotaz ČTK mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Policie Záhrobského loni obvinila z toho, že si nechal neoprávněně vyplatit miliónové částky z odměn, které jeho dcera dostala na závodech.

 

Petr Hloušek, Právo

Obžalobou se bude zabývat pražský městský soud.

Bronzová olympijská medailistka z Vancouveru a majitelka kompletní medailové sbírky z mistrovství světa se s otcem v roce 2009 rozešla ve zlém a změnila kouče. Informace o tom, že Záhrobský jí dluží zhruba osm miliónů korun, se objevila již před několika lety.

Lyžařka tehdy svou pohledávku postoupila vymahačské firmě. Podle soudního rozhodnutí z roku 2011 měl Záhrobský zaplatit dlužnou částku 260 800 eur (tehdy v přepočtu 6,3 miliónu korun), úroky 50 000 eur (1,2 miliónu korun) a náklady soudního řízení, které činily téměř půl miliónu korun.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.