Rubriky:

Lyže a snowboard

Moje výkony jsou jako na houpačce, přiznala biatlonistka Soukalová

21. prosince 2014 16:37 - Pokljuka

Jako na houpačce prožila závody Světového poháru v Pokljuce biatlonistka Gabriela Soukalová. Nejprve podala bezchybný výkon ve sprintu a zvítězila, pak se střelecky trápila ve stíhacím závodě a skončila dvacátá, aby v nedělním závodě s hromadným startem vybojovala čtvrté místo.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

"Ano, jako na houpačce, přesně takové moje výkony jsou. Platí to o běhu i o střelbě," řekla Soukalová spolupracovníkovi ČTK. "Na závěr to navíc byly ještě protipóly - střelba se povedla a v běhu jsem se trápila. A právě na běhu budu muset mezi vánočními svátky hodně zapracovat," uvedla po nedělním závodu.

Čtvrté místo v posledním závodu před vánoční pauzou dvojnásobnou stříbrnou medailistku z olympiády v Soči potěšilo. "Jsem za to hrozně moc ráda. Ze začátku jsem se nikam nedrala, cítila jsem, že po běžecké stránce to nebude můj den. S ostatními jsem tam visela jako na provázku," popsala Soukalová.

Ve špičce se držela pouze díky přesné mušce. "Věděla jsem, že se budu muset spolehnout na střelbu, což byl základ," uvedla.

Vánoce prožije v Rakousku

Možná jí k dobrému výsledku pomohla i typická roztržitost. Ráno si zapomněla lyžařské boty na hotelu. "To je hodně zajímavé, protože když je u mě všechno v pořádku, nic nezajedu. Pokud si ale svým zapomínáním a jinými příhodami rozhodím koncentraci, funguje to. Mám pak najednou méně předstartovního stresu."

Chvíli poté, co projela cílem, obrátily se její myšlenky k blížícím se svátkům. Prožije je v Rakousku v oblíbeném biatlonovém centru. "Chci dobře zregenerovat a co nejvíce potrénovat běh," má Soukalová jasno. Předtím ji čeká malý výlet domů se zastávkou na vyhlášení ankety Sportovec roku.

Pobyt v Rakousku přeruší exhibicí v Německu. Společně s Ondřejem Moravcem se ve Veltins Areně, která je domovem fotbalistů Schalke 04, zúčastní v sobotu 27. prosince populárních závodů dvojic World Team Challenge. Čekají je nejen obtížní soupeři, ale také více než 50 tisíc fanoušků na tribunách.

ČTK

ČT sport Crans Montana - super-G žen dnes 12:00
20210124T12:00:00+0100
Crans Montana - super-G žen
Crans Montana - super-G žen
Crans Montana - super-G žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.