Rubriky:

Lyže a snowboard

Rebensburgová si natrhla vaz v koleně a nedokončí sezónu

4. března 2015 17:37 - Bad Wiessee

Německá lyžařka Viktoria Rebensburgová kvůli zranění z tréninku nedokončí sezónu Světového poháru. Vicemistryně světa v obřím slalomu si při pádu v Bad Wiessee natrhla vnitřní vaz v levém koleně. Operaci se pětadvacetiletá majitelka zlaté a bronzové medaile z olympijských závodů v obřím slalomu nejspíš vyhne, ale zhruba na dva týdny dostane na nohu sádru.

 

Srdjan Zivulovic, Reuters

"Zachytila jsem lyží o branku a koleno se mi přetočilo," popsala Rebensburgová nešťastný moment. "Že se to stalo zrovna před domácími závody, to je k vzteku, ale mohlo to dopadnout i hůř," dodala.

Rebensburgová dosud vyhrála deset závodů Světového poháru, naposledy triumfovala v lednu 2013 v super-G v Cortině. V této sezóně jsou jejím maximem druhá místa ve sjezdu ve Val d'Isere a v obřím slalomu v Mariboru. V celkovém pořadí SP jí patří šesté místo, v hodnocení sjezdu je třetí.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.