Rubriky:

Lyže a snowboard

Dvojnásobný šampión ve skocích na lyžích Bardal ukončil kariéru

19. března 2015 11:07 - Planica

Dvojnásobný mistr světa Anders Bardal z Norska ukončil ještě před závěrečnými lety na lyžích v Planici kariéru. Do Slovinska přicestoval už bez sportovní výbavy a finále Světového poháru bude sledovat jen jako divák.

 

Markku Ulander, ČTK/AP

"Už pro tuhle práci nemám motivaci, nevidím se na startu další sezóny. V Planici se kouknu z trenérské tribuny a užiju si to," řekl dvaatřicetiletý Bardal norským médiím.

Bardal byl ještě na nedávném mistrovství světa ve Falunu členem vítězného družstva na velkém můstku a se smíšeným týmem tam získal stříbro. V individuálním závodě se stal šampiónem v roce 2013 ve Val di Fiemme na středním můstku. Má i dva bronzy z olympijských her, také týmový (2010) a individuální (2014). Vloni v Harrachově se stal vicemistrem světa v letech na lyžích. Ve Světovém poháru vyhrál celkem sedm závodů, v sezóně 2011/12 ovládl celý seriál.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.