Rubriky:

Lyže a snowboard

Šlesingr a Vítková mají tituly v biatlonovém sprintu na kolečkách

5. září 2015 17:40 - Letohrad

Michal Šlesingr a Veronika Vítková získali domácí biatlonové tituly ve sprintu na kolečkových lyžích. V letohradském areálu Šedivský lom zvítězil Šlesingr v závodě na 10 km suverénně před Ondřejem Moravcem, třetí byl loňský junior Tomáš Vojík. Za Vítkovou následovaly Gabriela Soukalová a Lucie Charvátová, všechny české reprezentantky ale dorazily do cíle 7,5 km dlouhého závodu až za lépe střílejícími Slovenkami Janou Gerekovou a Paulínou Fialkovou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Slovenkám se v Letohradě vždy daří a mně obyčejně nikoliv. Proto mě ani tolik nepřekvapilo, že byly lepší. Navíc za sebou máme náročné soustředění a testy, tak už jsem i dost unavená," řekla spolupracovníkovi ČTK Vítková, čtvrtá žena konečného pořadí zimního Světového poháru.

Vítková i Soukalová udělaly dvě chyby na střelnici, to Šlesingr s Moravcem byli stoprocentní. První z nich ale předvedl lepší běžeckou formu a zvítězil s náskokem téměř 40 sekund. "Myslel jsem, že Ondra chyboval, a přitom jsme oba stříleli bezchybně. No, asi mu to nesedlo tolik jako mně," řekl Šlesingr.

Moravec mu dal za pravdu. "Ve třetím kole jsem za to zkusil vzít úplně na krev, bohužel mi ale neskutečně došlo. Vytuhl jsem. Čtyřicet sekund, které mi Michal nadělil, je na této trati hodně," uznal Moravec.

V neděli se v Letohradu uskuteční stíhací závody.

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu (Orlickoústecko) - sprint:
Muži (10 km):
1. Šlesingr 24:28,1 (0)
2. Moravec -38,7 (0)
3. Vojík (všichni SKP Kornspitz Jablonec) -1:09,2 (2)
Junioři (10 km):
1. Burian (SK Nové Město n.M.) 26:21,5 (3)
Ženy (7,5 km):
1. Gereková 20:25,8 (0)
2. Fialková (obě SR) -13,0 (1)
3. Vítková -16,7 (2)
4. Soukalová -39,0 (2)
5. Charvátová (všechny SKP Kornspitz Jablonec) -50,0 (3)
Juniorky (7,5 km):
1. Tkadlecová (SK Nové město n.M.) 22:46,1 (2)
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.