Český rekordman v letech na lyžích Hájek ukončil kariéru

12. září 2015 22:57 - Praha

Český rekordman v letech na lyžích Antonín Hájek ukončil kariéru. Osmadvacetiletému skokanovi se nepodařilo pro příští sezónu vybojovat místo v reprezentačním týmu pro závody Světového poháru.

 

Petr Hloušek, Právo

"Nepovedené výsledky v posledních závodech i přetrvávající zdravotní problémy, které mi v posledních měsících nedovolovaly plnohodnotně trénovat, mě po rozmýšlení dovedly k tomuto závěru," uvedl Hájek v prohlášení, které uveřejnil server skoky.net.

Hájek platil za velký talent českého skoku. Ve Světovém poháru debutoval už v roce 2004, krátce před sedmnáctými narozeninami. Jeho slibně se rozvíjející kariéru zbrzdila v roce 2008 vážná autonehoda, kvůli níž přišel o celou následující sezónu.

Dokázal se však vrátit a v roce 2010 prožíval své nejlepší okamžiky. Ve dvou závodech Světového poháru obsadil čtvrté místo, což jsou jeho nejlepší výsledky v kariéře. Na olympijských hrách ve Vancouveru skončil sedmý na velkém můstku a v závěru sezóny byl osmý na mistrovství světa v letech. V Planici tehdy v závěrečné sérii dolétl na 236 m, což je dosud platný český rekord.

Naposledy rodák z Frýdlantu skákal minulou neděli v závodě letní Grand Prix v Čajkovském, kde obsadil dvacátou pozici.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.