Jakš si dojel na Ještědu pro další domácí titul

Martin Jakš obhájil i druhý titul mistra republiky v běhu na kolečkových lyžích. Po sobotní patnáctce volně ve Vesci ovládl i běh do vrchu klasickou technikou na Ještěd. Ve finiši stejně jako před rokem porazil Lukáše Bauera. Titul mezi ženami získala Petra Nováková.

Běžec na lyžích Martin Jakš.

Jakš v souboji závodníků Dukly Liberec vyhrál nad Bauerem o 11 sekund, nastoupil mu dvě stě metrů před cílem. Oba ujeli zbytku pole zhruba v polovině závodu. "Věděl jsem, že pokud Jakšíka neutrhnu, tak že tady v závěru si mě povodí. Snažil jsem se nastavit takové tempo, abych ho unavil, ale úplně se to nepovedlo. V závěru to už byl podobný vývoj jako loni - 200 metrů před cílem mi nastoupil a udělal 'pápá'," řekl Bauer.

Z žen byla nejrychlejší Polka Sylwia Jaskowiecová, Nováková při úspěšné obhajobě republikového titulu na ni ztratila 37 sekund. Sobotní vítězka z Vesce Eva Vrabcová-Nývltová místo lyžařského závodu na Ještěd zopakovala triumf v silničním běhu z Běchovic do Prahy.