Sdruženář Manninen vyhrál v Oberhofu a upevnil si vedení v SP

OBERHOF

Finský sdruženář Hannu Manninen vyhrál páteční závod Světového poháru v německém Oberhofu. Vedoucí muž průběžného pořadí, jemuž patřilo po skoku až 18. místo, zlikvidoval v běhu na 15 kilometrů svou ztrátu a domácího favorita Ronnyho Ackermanna porazil o 7,2 sekundy. Třetí doběhl Nor Magnus Moan, jenž na stupně vítězů útočil z 26. příčky. Na Manninena ztratil více než minutu.

Jediný český reprezentant na startu Pavel Churavý obsadil při své premiéře v této sezoně Světového poháru 36. místo. Oproti umístění po skoku si v běžecké části o dvě pozice polepšil, za vítězem zaostal o téměř pět a půl minuty.

Nejlepší muž z úvodní části závodu na skokanských můstcích Daito Takahaši klesl v běhu na páté místo.

Manninen si díky čtvrtému vítězství v sezóně pojistil vedení ve Světovém poháru. Dosud druhý Nor Petter Tande klesl po dnešním čtrnáctém místě na čtvrtou příčku, před něho se posunuli Moan i Ackermann.

Výsledky:
1. Manninen (Fin.) 37:59,7 min., 2. Ackermann (Něm.) -7,2, 3. Moan (Nor.) -1:14,8, 4. Tallus (Fin.) -1:15,9, 5. Takahaši (Jap.) -1:16,9, 6. Bieler -1:24,3, 7. Stecher (oba Rak.) -1:56,7, 8. Kircheisen (Něm.) -2:00,1, 9. Hammer (Nor.) -2:02,0, 10. Menz (Něm.) -2:03,1, ...36. Churavý (ČR) -5:25,7.