Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžaři chtějí rekordní tým

17. ledna 2006 11:22 - PRAHA

Početně rekordní tým lyžařů chce na turínské olympiádě vidět vedení domácího svazu. Celkem 36 sportovců, včetně široké sestavy medailových nadějí, je v nominačním návrhu. Ten bude schvalovat čtvrteční plénum Českého olympijského výboru.

Domácí kritéria účasti splnilo podle informací svazu 31 z 36 navržených. "Při úspěšnosti lyžařů na vrcholných akcích jich ale může projít více," míní Renata Balašová, manažerka mediálně zastupující svaz. V plénu podle všeho může narazit návrh početného týmu sdruženářů, jimž se nedaří, a Šárky Sudové, sestry výrazně úspěšnější Nikoly.

Nováčky na ZOH budou snowboardisté, jejich soutěže zaštiťuje lyžařská federace. Na minulých hrách bylo 30 lyžařů, svaz tehdy navrhoval třiatřicetičlenné zastoupení.

Návrh nominace na ZOH
skokani:
Janda, Hájek, Mazoch, O. Vaculík, Matura
sdruženáři:
Rygl, Churavý, Slavík, Chlum, Vodseďálek
běžci:
Bauer, Magál, Koukal, Kožíšek, Šperl, Michl -Neumannová, Rajdlová, Janečková, Erbenová, Nývltová
akrobati:
Valenta -Š. Sudová, N. Sudová
sjezdaři:
Bank, Trejbal, K. Krýzl, Vráblík, Zakouřil, Záhrobský - Záhrobská, Zakouřilová, Kurfürstová, Hrstková
snowboardisté:
Novotný - Elsterová.

vap, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.