Kraus i Hayer postoupili do finále skikrosu na X-Games

Oba čeští skikrosaři postoupili do nedělního finálového závodu na festivalu extrémních sportů X- Games, který v pátek začal v americkém Aspenu. Stanley Hayer obsadil v času 55,673 sekundy jedenáctou pozici, favorit Tomáš Kraus byl devatenáctý a trať projel v času 56,399 sekundy.

Nejrychlejší byl Američan Casey Puckett (54,615), který závodil v Aspenu na domácí trati. Druhý skončil Švéd Tommy Eliasson (54,620) a třetí Američan z Vailu Eric Archer (55,281).

Hayerovi k postupu stačila jedna jízda na čas, neboť do finálových bojů postoupilo přímo osmnáct lyžařů. Vedoucí muž Světového poháru a úřadující mistr světa Kraus tak musel jet ještě jednou a dodatečnou jízdu o zbývajících šest postupových míst vyhrál.

Finále je na programu v neděli a jede se na čtyři jízdy po šesti, z nichž do dalších bojů postupují tři nejrychlejší. Semifinále se jedou dvě po šesti mužích a finále je na jednu jízdu rovněž se šesti startujícími. Pojede se i závod o 7.-12. místo.

Výsledky - skikros:
Kvalifikace: 1. Puckett (USA) 54,615, 2. Eliasson (Švéd.) 54,620, 3. Archer (USA) 55,281, ...11. Hayer 55,673, 19. Kraus (oba ČR) 56,399.