Živě

Řezáč vyhrál dálkový běh v Oberammergau

5. února 2006 17:47 - OBERAMMERGAU

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál v neděli čtvrtý závod sezóny Marathon Cupu v německém Oberammergau. Obhájce prvenství v seriálu zvítězil v padesátikilometrovém běhu klasickou technikou zvaném König Ludwig Lauf potřetí za sebou a připsal si první triumf v tomto ročníku.

Řezáč se prosadil týden poté, co kvůli nachlazení nedokončil slavný italský závod Marcialonga. Dnes porazil v závěrečném finiši Švéda Martina Larssona, třetí byl vedoucí muž průběžného pořadí Marathon Cupu Jörgen Aukland z Norska.

Letošní König Ludwig Lauf se jel v desetistupňovém mrazu, v průběhu závodu nasněžil zhruba centimetr do stopy. "Také proto se to moc neroztrhalo, do cíle jela velká skupina zhruba dvaceti lidí," řekl novinářům Řezáč, jenž v závěru udával tempo. "Poslední tři kilometry jsem musel jet vepředu v silném protivětru, což mě stálo hodně sil," dodal český běžec.

Ačkoli Řezáč přiznal, že měl na konci závodu obavy, aby mu síly vydržely, vyhrál zhruba s třímetrovým náskokem. Příští závod Marathon Cupu ve Francii nazvaný Transjurassienne vynechá, za dva týdny se však představí na Tartu Maratonu v Estonsku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.