Rubriky:

Lyže a snowboard

Řezáč vyhrál dálkový běh v Oberammergau

5. února 2006 17:47 - OBERAMMERGAU

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál v neděli čtvrtý závod sezóny Marathon Cupu v německém Oberammergau. Obhájce prvenství v seriálu zvítězil v padesátikilometrovém běhu klasickou technikou zvaném König Ludwig Lauf potřetí za sebou a připsal si první triumf v tomto ročníku.

Řezáč se prosadil týden poté, co kvůli nachlazení nedokončil slavný italský závod Marcialonga. Dnes porazil v závěrečném finiši Švéda Martina Larssona, třetí byl vedoucí muž průběžného pořadí Marathon Cupu Jörgen Aukland z Norska.

Letošní König Ludwig Lauf se jel v desetistupňovém mrazu, v průběhu závodu nasněžil zhruba centimetr do stopy. "Také proto se to moc neroztrhalo, do cíle jela velká skupina zhruba dvaceti lidí," řekl novinářům Řezáč, jenž v závěru udával tempo. "Poslední tři kilometry jsem musel jet vepředu v silném protivětru, což mě stálo hodně sil," dodal český běžec.

Ačkoli Řezáč přiznal, že měl na konci závodu obavy, aby mu síly vydržely, vyhrál zhruba s třímetrovým náskokem. Příští závod Marathon Cupu ve Francii nazvaný Transjurassienne vynechá, za dva týdny se však představí na Tartu Maratonu v Estonsku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.