Rubriky:

Lyže a snowboard

Kumpošt opět uspěl ve volbě do předsednictva FIS

11. června 2016 12:14 - Cancún

Roman Kumpošt bude i v dalších dvou letech českým zástupcem ve vedení Mezinárodní lyžařské federace (FIS). První viceprezident výkonného výboru Svazu lyžařů ČR byl opět zvolen do šestnáctičlenného předsednictva na kongresu v mexickém Cancúnu, byť mezi úspěšnými kandidáty získal v páteční volbě nejmenší počet hlasů (82 z maximálního počtu 123). Členem rady FIS je Kumpošt od roku 2010.

 

Svaz lyžařů České republiky

Český svaz na kongresu rovněž uspěl s návrhem, aby budoucí pořadatelé mistrovství světa v klasických disciplínách měli povinnost uspořádat následně také juniorský šampionát. Takové pravidlo by mělo začít platit od roku 2023.

"Je to podobný princip jako u pořádání olympijských her a paralympiády. Zástupci klasických disciplín vyslovili zájem a přání, zda by nebylo možné pořádat více mistrovství světa juniorů v areálech, které pořádaly velká mistrovství světa," citoval Kumpošta svazový web. "Musíme být schopni tomu nejlepšímu, co máme v juniorské kategorii, nabídnout ty nejlepší areály pro jejich nejprestižnější světovou soutěž," vysvětlil.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.