Rubriky:

Lyže a snowboard

Michl vyhrál maratón v běhu na lyžích a ukončil kariéru

5. března 2006 14:25 - Nové Město na Moravě

Zcela suverénně získal Petr Michl titul mistra republiky v běhu na lyžích na 50 kilometrů volnou technikou. Pětatřicetiletý závodník Dukly Liberec v neděli porazil v Novém Městě na Moravě o více než tři minuty oddílového kolegu Radka Šretra. Po svém vítězství účastník olympijských her v Turíně oznámil, že končí s kariérou.

Michl doběhl do cíle naprosto svěží. "Ze začátku se mi jelo velmi dobře, potom jsem měl problémy s lyžemi a v závěru to byla dřina," řekl ČTK Michl, který běžel maraton jako jediný z českých olympioniků. "Byl to můj poslední závod," uvedl Michl.

Maraton vyhrál naprosto suverénně. Už po deseti kilometrech měl na trati pokryté čerstvým sněhem při teplotě mínus tři stupně Celsia takřka minutový náskok před o dvanáct let mladším Šretrem. Rozdíl mezi oběma běžci postupně vzrůstal.

Závod žen na 30 kilometrů vyhrála při neúčasti reprezentantek jednadvacetiletá Martina Chrástková z Trutnova. Na druhém místě skončila Jana Jetmarová z Jablonce.

Výsledky:
Muži (50 km volnou technikou): 1. Michl 2:16:07,8, 2. Šretr -3:01,6, 3. Kupilík (všichni Dukla Liberec) -3:55,8, 4. Haman (Ski Jilemnice) -6:25,1, 5. Vrabec (Trutnov) -6:37,0, 6. Plecháč (Ski Jilemnice) -8:28,9.
Ženy (30 km volnou technikou): 1. Chrástková (Trutnov) 1:40:17,9, 2. Jetmarová (Jablonec) -1:09,5, 3. Kupilíková (Karlovy Vary) -4:06,8.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.