Michl vyhrál maratón v běhu na lyžích a ukončil kariéru

Zcela suverénně získal Petr Michl titul mistra republiky v běhu na lyžích na 50 kilometrů volnou technikou. Pětatřicetiletý závodník Dukly Liberec v neděli porazil v Novém Městě na Moravě o více než tři minuty oddílového kolegu Radka Šretra. Po svém vítězství účastník olympijských her v Turíně oznámil, že končí s kariérou.

Michl doběhl do cíle naprosto svěží. "Ze začátku se mi jelo velmi dobře, potom jsem měl problémy s lyžemi a v závěru to byla dřina," řekl ČTK Michl, který běžel maraton jako jediný z českých olympioniků. "Byl to můj poslední závod," uvedl Michl.

Maraton vyhrál naprosto suverénně. Už po deseti kilometrech měl na trati pokryté čerstvým sněhem při teplotě mínus tři stupně Celsia takřka minutový náskok před o dvanáct let mladším Šretrem. Rozdíl mezi oběma běžci postupně vzrůstal.

Závod žen na 30 kilometrů vyhrála při neúčasti reprezentantek jednadvacetiletá Martina Chrástková z Trutnova. Na druhém místě skončila Jana Jetmarová z Jablonce.

Výsledky:
Muži (50 km volnou technikou): 1. Michl 2:16:07,8, 2. Šretr -3:01,6, 3. Kupilík (všichni Dukla Liberec) -3:55,8, 4. Haman (Ski Jilemnice) -6:25,1, 5. Vrabec (Trutnov) -6:37,0, 6. Plecháč (Ski Jilemnice) -8:28,9.
Ženy (30 km volnou technikou): 1. Chrástková (Trutnov) 1:40:17,9, 2. Jetmarová (Jablonec) -1:09,5, 3. Kupilíková (Karlovy Vary) -4:06,8.