V Kuopiu bude skákat kompletní české kvarteto

6. března 2006 19:16 - Kuopio

Čtyři čeští skokani na lyžích se představí v úterním závodě Světového poháru ve finském Kuopiu. Vedle lídra seriálu Jakuba Jandy, jenž měl účast jistou předem, prošli pondělní kvalifikací na velkém můstku i Jan Matura, Borek Sedlák a Ondřej Vaculík.

Janda má v úterý velkou šanci zvýšit svůj náskok v čele hodnocení Světového poháru, neboť jeho nejbližší pronásledovatel Janne Ahonen tentokrát v domácím prostředí nestartuje. Před finským rivalem vede český skokan o 112 bodů.

Sedmadvacetiletý Janda se po nepovedeném vystoupení na olympijských hrách znovu dostal v nedělním závodě v Lahti na stupně vítězů a dobrou formu potvrdil i dnes. Díky výkonu 127 metrů obsadil šestou příčku. Kvalifikaci vyhrál olympijský vítěz z velkého můstku v Pragelatu Thomas Morgenstern, jenž skočil o 1,5 metru více než Janda.

Matura v kvalifikaci, v níž závodníci skákali z tří různých nájezdových oken, obsadil 34. místo za 119 metrů. Sedlák byl za výkon 114,4 m jednačtyřicátý, Vaculík díky 112,5 m o šest míst za ním.

Závodu se netypicky zúčastní 53 skokanů, neboť dva závodníci dnes dosáhli stejného výkonu a jury umožnila kvalifikaci i Němcům Martinu Schmittovi a Michaelu Neumayerovi, kteří upadli, ale délkou by jejich výkon na účast v soutěži stačil.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.