Specialista na obří slalom Fanara má kvůli zranění po sezóně

6. prosince 2016 14:38 - Val d'Isére

Pro francouzského lyžaře Thomase Fanaru kvůli zranění předčasně skončila sezona, v níž mohl útočit na medaili z mistrovství světa. Pětatřicetiletý specialista na obří slalom si v neděli ve Val d'Isére poranil přední zkřížený vaz v pravém koleně a v této zimě se už na lyžích nepředstaví.

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Fanara se zranil v druhém kole obřího slalomu Světového poháru, v němž dojel čtvrtý a stejné místo mu patří i celkově po dvou závodech. Dlouho průměrný lyžař se začal prosazovat mezi nejlepší těsně před třicítkou a od roku 2010 nasbíral jedenáct pódiových umístění v SP, všechna v obřím slalomu.

Letos v březnu se Fanara "na stará kolena" dočkal premiérového vítězství ve Světovém poháru ve finále ve Svatém Mořici, kde se také za dva měsíce uskuteční světový šampionát. Na facebooku dnes Fanara ujistil, že chce závodit na olympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.