Obří slalom ve Val d'Isere vyhrál Pinturault a má druhé vítězství

Val d'Isere

Obří slalom Světového poháru lyžařů ve Val d'Isere vyhrál domácí Francouz Alexis Pinturault a připsal si druhé vítězství v sezóně. Specialista na technické disciplíny porazil o 33 setin sekundy rakouského rivala Marcela Hirschera, jenž byl i v třetím obřím slalomu v ročníku druhý.

Kryštof Krýzl.

Pinturault vedl už po prvním kole a náskok využil k druhému vítězství v sezóně po úvodním obřím slalomu sezóny v Söldenu. Minulou neděli, kdy se jelo také ve Val d'Isere, byl třetí. Celkově si pětadvacetiletý Francouz připsal sedmnáctou pohárovou výhru v kariéře.

Třetí místo obsadil s odstupem půldruhé sekundy Nor Henrik Kristoffersen, jemuž se v druhé jízdě podařilo poskočit ze čtrnácté pozice po prvním kole až na stupně vítězů.

Průběžné hodnocení disciplíny vede Pinturault před obhájcem malého glóbu Hirscherem o 20 bodů. Celkové pořadí je opačné, pětinásobný vítěz SP Hirscher má před nedělním slalomem na Francouze k dobru 76 bodů.

Ani v třetím obřím slalomu sezóny nebodoval Kryštof Krýzl. Třicetiletému českému reprezentantovi se nevydařila jízda v prvním kole a skončil na 48. místě daleko za postupovou třicítkou. Dvaadvacetiletý Daniel Paulus obsadil poslední 51. pozici z těch, kteří úvodní kolo dokončili.